Baza orzecznictwa PKA

Zdjęcie ilustracyjne

Polska Komisja Akredytacyjna rozpoczęła prowadzenie bazy orzecznictwa, służącej wypracowywaniu stanowisk w sprawie interpretacji przepisów prawa (powszechnie obowiązującego i wewnętrznego), stanowiących podstawę prac Komisji, a w szczególności regulujących przeprowadzanie ocen programowych i opiniowanie wniosków o pozwolenie na utworzenie studiów. Stanowiska zawarte w bazie orzecznictwa służą ujednoliceniu poglądów członków i ekspertów Komisji w kwestiach rozumienia prawa w przypadkach powodujących duże rozbieżności interpretacyjne.

Informacje o składzie Zespołu ds. orzecznictwa PKA oraz wydane stanowiska dostępne są pod adresem: https://www.pka.edu.pl/baza-orzecznictwa-pka/